top of page

 איך הגענו לכאן?
(לחובבי הנוסטלגיה וגם מלא תמונות מפעם...)

אפשר להגיד שהיו לי בסביבה את כל החומרים הנכונים. טיולים עם אבא, יונימוג, לא עוברים איזו ביצה, ריו צבאי בא לחלץ, החייאת אופנועים, המתת אופנועים, הפלחה של אפיקים, הגד"ש של מסילות, נסיעות ארוכות בטרקטור, חרישת שדות אינסופית, נסיעה בג'יפ, אין רישיון, קוצים בתחת, יש רישיון, לימודי מכונאות, אופנועים, מוטוקרוס, רכיבה, תיקונים, התהפכויות, ניסיונות, גלדיאטור, שיפורים, עליות, ירידות, חילוצים לאחור, ואגוניר, שטח, ממשית, ניהול צי ג'יפים בנהיגה עצמית, טבע, נופים, טויוטה, אנשים, קורס מורי דרך, סיקס, סופה, תיירות, רגולרים, ה"ג'יפאים", יוניון מוטורס, הכנת מדריכים, פוראנר, מצפה רמון, היילקס, מערכות הרכב, החבר'ה, הענף, המועדון, לנדקרוזר, חלומות שטח, טיולים, OVERLAND MASTER, הדרכות, לימטיד סהרה, מאז שאני זוכר את עצמי ועד היום חי, נושם, אוכל ושותה נהיגת שטח שטח שטח - אלי בן ארי.

ועכשיו לפי הסדר (פחות או יותר) של דברים החשובים...

1994 טוק טוק טוק, אני דופק על הדלת של יוניון מוטורס (יבואנית טויוטה לישראל) ומציע להם לפתוח עבורם את מועדון טיול השטח, שלשמחתי הפך עם השנים לגדול ביותר בישראל. שיתוף הפעולה מתהדק להדרכות על מערכות הרכב לציי רכב והדרכות על מערכות הרכב לרוכשים חדשים. טיולי המועדון ממשיכים וכולם נהנים. 

 

מועדון השטח עובד באופן קבוע ורציף עם טיולים רבים לאורך השנה.  בכל טיול שניים, שלושה, ארבעה ולפעמים גם יותר של טורי רכבים. בכל טור שמונה רכבים עם מדריכים מצויינים. לפני כל הטיול אני לוקח את כל המדריכים להכנה בשטח וכל אחד מוביל את הטור בהתאם למה שנקבע בהכנה. 

הצורך והרצון לטיולים יומיים ושלושה עולה ומתחילים את מסע חוצה ישראל מצפון רמה"ג ועד אילת מהבקעה או מהשפלה, אנחנו קוראים לו מסע כי נעים בו בקצב מהיר וחולפים על פני תאי שטח רבים. טיולי החוצה הפכו לשם דבר בעולם הטיולים והלכו והתפתחו עד למה שהם היום. טיולי "הכל כלול" למבוגרים בלבד.

עוברות הרבה שנים 😊

תחילת 2012 אני פוגש את נטע (שוב) היא מצטרפת אליי לעבודה. עושה הרבה סדר. ממחשבת את כל מערך המכתבים למטיילים. ביחד אנחנו מגשימים עוד חלומות פרטיים ומשותפים. בסוף השנה אריאל מצטרפת למשפחה. מעמידה אתגרים נוספים לחיי הנדודים. לאט לאט מתמקמים מפתחים עוד הדרכות ועוד טיולים.

2013 מועדון השטח של טויוטה עובר לניהול מלא ועצמאי שלנו ומקבל את השם "חלומות שטח" מפסיקים עם הארוחות בטיולי יום אחד ונפתח האתר האינטרנט הראשון שלנו.

2014 משדרגים את הקייטרינג לארוחות ואירועים בשטח והוא מקבל את השם "חלומות שטח - אוכל משובח בטבע" בנפרד מ"חלומות שטח - הדרכות נהיגת שטח וטיולים" וממשיכים לעשות ארוחות משתה במרחב הפתוח לפרטיים וחברות בעיקר לתיירות נכנסת VIP  ללא קשר לטיולים.

2016 פותחים את תוכנית המנויים. עכשיו כל מי שהוא חלק ממשפחת חלומות שטח יכול לטייל גם במחיר מוזל יותר. OVERLAND MASTER הדרכת נהיגת השטח הפרטית המקיפה ביותר בארץ מגיחה לעולם תופסת תאוצה תוך זמן קצר ומגיעה לעשרות רבות של נהגי שטח שרוצים לנהוג טוב יותר ובטוח יותר.

2018 מחליטים להגדיל את סל שירותי הטיולים לחברי המועדון ומוציאים את הטיול הראשון לירדן.  

2020  יוצאים למסע חוצה ישראל, לראשונה במתכונת 4 ימים (ולא שלושה כמו בדרך כלל) ואז בום!! העולם משתנה בבת אחת. קורונה! חיים מסגר לסגר. בזמן הסגר הראשון מפתחים את 4X4 Expert תוכנית היציאה לפלז'ר טיים. הדרכה דיגיטלית מלאה על מערכות הרכב של דגמי לנדקרוזר 120/150 ממשיכים לעבוד ולחשוב איך להמציא את עצמנו מחדש.

 

אני חולם להביא לעוד נהגים את הבשורה על המערכות הנפלאות של לנדקרוזר דגם SAHARA וב-2020 מתחיל שיתוף הפעולה עם טויוטה ישראל בנסיעות התרשמות ללקוחות מתעניינים בדגם הזה דרך סוכנויות המשנה.

סוף 2021 אפשר להגיד שהקורונה כבר כמעט מאחורינו חוזרים לטייל גם בירדן וממשיכים עם טיולי היום. יחד עם טריפולוג'י מוצאים ב-2022 טיול לגאורגיה ולקראת סוף השנה מוצאים עם בוץ הרפתקאות טיול למרוקו. 

2023 שנה גועשת ורועשת מבחינה פוליטית פעילות המועדון ממשיכה ללא שינויים מיוחדים עד שב-7.10.23 אנחנו מתעוררים למציאות קשה וכואבת עם מתקפת הטרור על עוטף עזה. הכל נעצר!! ועולה השאלה איך ממשיכים מכאן?

 

אנחנו מתנדבים בכל מה שאנחנו יכולים ובעזרת המטיילים המדהימים שלנו מוציאים טיולים לקהילות של מפונים. העשייה הזאת עוזרת לפוגג את החרדה הגדולה ואנחנו מבינים שחייבים להמשיך לתכנן קדימה ולתת למטיילים שלנו אויר לנשימה ולנשמה באמצעות טיולים באזורים רגועים.

לקראת סוף דצמבר 2023 אנחנו חוזרים להוציא טיולים ומתחילים לתכנן את 2024 ולעבוד על התשתיות כמו חידוש אתר האינטרנט והוספת עוד תכנים.

 

2024 פותחים את תוכנית הטיולים לשנה החדשה ומקווים ומתפללים לטוב.
 

bottom of page